Taktika a veci s tým spojené

Moderátor: bartrand

Finrod

Taktika a veci s tým spojené

Příspěvekod Finrod » Út 4. Bře 2014, 10:43

Zdravím, som tu nový a úplne nechápem taktiku v zápasoch (ak nejaká je).

Hrám rozloženie 4-4-2, trénujem si hráčov na dané pozície. Je možné, že nejaké iné rozloženie je pre mňa lepšie, prípadne sú tu iné nastavenia (napr. nejaký obranný-útočný štýl a pod) alebo proste postaviť 11 najlepších a je to?
Ako je to s hráčmi? Môžem dávať stále tých istých do zápasov? Nemajú nejakú fyzičku (žeby klesala po odohratí zápasu a hráč tak už zahrá menej ako je jeho maximum) alebo morálku, alebo aspoň nejaké skúsenosti (žeby stúpali hraním zápasov). Aktuálne hrám stále so svojim áčkom (a len áčko+lavičku trénujem, tých najslabších nechávam úplne bez povšimnutia)...
Ďalej ich tréning. Trénujem im len agilitu (jediné, čo zatiaľ môžem vzhľadom na trénerov). Je lepšie, aby som im čo najskôr začal trénovať aj inú vlastnosť alebo je úplne jedno, či napr. jednu majú na 100 a ďalších 9 na nule alebo či je 10 po 10?
Do akej miery závisí výsledok zápasu na sile tímov? Môžem so silou 5 poraziť niekoho so silou 20? Môžem nejak ovplyvniť takýto zápas a zvýšiť svoju šancu na dobrý výsledok? (napr. dám rozloženie 5-4-1 na silného súpera a dúfam, že ubetónujem remízu alebo naopak, dám 4-3-3 na slabého súpera, aby som hral útočne?).
Začal som hrať ligu. Ide mi o červené karty. Domáce zápasy sú celkom jasné, idem hrať zápas, mám vykartovaného hráča, napíše mi to, zmením ho a zápas odohrám. Ako je to ale s vonkajšími, čo sa týka mojej zostavy. Ak budem mať prednastavenú nejakú zostavu, v ktorej je vykartovaný hráč a nevšimnem si to, v dobe mojej neprítomnosti si súper zahrá so mnou zápas - systém mi nahradí hráča s redkou alebo? A ak áno, nahradí ho aspoň najlepším možným spôsobom alebo kľudne mi tam hodí najslabšieho hráča v kádri?

Tých otázok by bolo asi viac, ale aspoň na úvod tieto. Budem rád za akúkoľvek pozitívnu reakciu (či už tu na fóre alebo aj priamo v hre mne do pošty - nick mám Finrod).

Díky moc!

lisak

Re: Taktika a veci s tým spojené

Příspěvekod lisak » Út 4. Bře 2014, 10:45

Zdravím.
Co třeba začít tady
viewforum.php?f=286

Finrod

Re: Taktika a veci s tým spojené

Příspěvekod Finrod » Út 4. Bře 2014, 11:11

Ahoj, celé som to najprv čítal. V každom prípade, je to FAQ ako cca v hre, čiže je písané "Čo je v hre", nie "Ako ju hrať". Možno som niečo prehliadol a na nejakú svoju otázku by som tam odpoveď našiel, ale rozhodne na väčšinu z nich nie. Proste mi príde, že v hre nie je taktika (resp. ja som ju neobjavil), preto sa pýtam. Viem, budem to jednoducho dlho hrať a po čase sám niečo zistím, ale od toho je tu fórum, aby sme sa pýtali. Žiadne výkony tímu, ktoré mi naznačovali, že trénujem dobre/zle, že nasadzujem hráčov na zápasy dobre/zle, žiadne reálne štatistiky zápasu, len generácia výsledkov zápasov, z ktorých niekedy nejaký vyhrám, prehrám, remízujem, neviem prečo, neviem ako to zmeniť, neviem čo zlepšiť, niekedy sa mi hráči vystriedajú aj 3 za zápas, niekedy ani jeden. Ani neviem, či so silou napr. 10 skôr porazím tím so silou 5 alebo či je random (čo som tu čítal na fóre, príde mi, že je to fakt len random).

Vrátit se na “Dotazy ke hře”