Platba kartou - hacknuté stránky - POZOR

VŽDYCKY UVÁDĚJTE ID SVÉHO HERNÍHO ÚČTU!

Moderátor: bartrand

keraz

Re: Platba kartou - hacknuté stránky - POZOR

Příspěvekod keraz » Pá 26. Zář 2014, 14:27

Milá Danae,

z toho co píšeš se dá jasně usoudit, že problém se týká všech, kteří používají platební karty při nákupu herních měn u Upjers (via Micropayment). Nezlob se na mě, ale je trestuhodné, že do dneška nevyšlo žádné oficiální oznámení nebo varování pro všechny aby karty pro nákup nepoužívali. Vypadá to tak, že si myslíte "....jen nakupujte za jakoukoliv cenu, však Vám nic nehrozí a my dostaneme platbu". Jenže to je velký omyl, osobně jsem o pár drobných přišel platbou s daty ukradenými od Vás a to u obchodníka co nepoužívá 3D secure, než karta byla zablokovaná.
Měli byste okamžitě po takovém zjištění ostatní hráče varovat a ne dělat "mrtvého brouka" a nechat řešení na hráčích. Někdo by to mohl posoudit tak, že napomáháte zlodějům :o - neříkám, že úmyslně.
Nejen informace všem, ale nebylo by na škodu se postiženým omluvit a nabídnout, v rámci dobrých mravů a vztahů, nějakou hodnotnou kompenzaci.

Danae napsal:
Miluska1602 napsal:Asi by nebylo na škodu to oznámit vůbec sem něco takovýho netušila,že by se mohlo stát - museli jsme zrušit všechny platební karty kterými jsme si tu kupovali diamanty....a nejsme jediní kdo o tom nevěděl a nejde jen o č.spořitelnu. Akorát ta zareagovala jako poslední. :o Miluška

Problém je v tom, že předem o tom věděli jen ti zloději. A jakmile ukradli data za 6 měsíců, ocitly se v nebezpečí všechny karty, kterými bylo nejen u upjers placeno za posledního půl roku. A dokud zloději ty údaje mají, což jim asi těžko někdo vezme, pokud nebudou všichni odhaleni a zatčeni, tak budou i všechny ty karty v nebezpečí, dokud nebudou všechny zablokovány. Blokace karet je pak plně v režii banky a myslím, že nelze banku moc obviňovat, když váhala to udělat. Banky o celé věci nevědí o moc více, než my (Micropayment při šetření přirozeně jedná i s bankami), a preventivně zablokovat velké množství karet, když nevědí skoro nic určitého, není jednoduché rozhodnutí. Přece jenom většina klientů chce vědět víc, než jen "Jde o preventivní opatření pro vaše bezpečí."

gejzatore

Příspěvekod gejzatore » Pá 26. Zář 2014, 14:51

právě jsem přišel ze spořitelny abych zjistil proč mě byla zablokovaná karta a došlo k odcizení údajů a bylo mě řečeno že to dohledaly a údaje byly odcizeny z upjersu a kartou byla zaplacena ve Stockholmu nějak doprava

Akéla

Příspěvekod Akéla » Ne 28. Zář 2014, 17:54

Proto jsem se také nikdy nesnažila platit kartou přes PC. Jen prostě nechápu, proč u jiných her lze platit platebním převodem v českých korunách , jen tady to musí být v Eurech.
Nebylo by lepší to zavést i tady v českých korunách ?
Myslím si . že by to uvítalo víc hráčů.

lisak

Příspěvekod lisak » Ne 28. Zář 2014, 19:19

Akéla napsal:Proto jsem se také nikdy nesnažila platit kartou přes PC. Jen prostě nechápu, proč u jiných her lze platit platebním převodem v českých korunách , jen tady to musí být v Eurech.
Nebylo by lepší to zavést i tady v českých korunách ?
Myslím si . že by to uvítalo víc hráčů.

Možná je to trest za to že se do eurozóny moc nehrneme a máme vlastní měnu což se Němcům vůbec nelíbí.

broukpytlikjr

Příspěvekod broukpytlikjr » Pá 10. Říj 2014, 11:54

Také jsem byl bankou upozorněn na možnost zneužití karty zde a proto ji zablokovala a vystavila novou !!

Anna515151

Příspěvekod Anna515151 » Ne 12. Říj 2014, 14:32

Taky mi byla č.s. spořitelnou zablokována karta kterou jsem si kupovala herní kredit do této hry. Prý hlášeno zneužití z německa ...a vysloveně mi řekli, že je to nákupem k této hře. Takže mám rádost....týden budu čekat na novou kartu a pak vystát frontu ve spořitelně pro novou ...

brezovak
Místo/Bydliště: Ghost Town

Příspěvekod brezovak » Ne 12. Říj 2014, 19:25

Anna515151 napsal:Taky mi byla č.s. spořitelnou zablokována karta kterou jsem si kupovala herní kredit do této hry. Prý hlášeno zneužití z německa ...a vysloveně mi řekli, že je to nákupem k této hře. Takže mám rádost....týden budu čekat na novou kartu a pak vystát frontu ve spořitelně pro novou ...

Tento problém je tady již delší dobu takže kdyby jsi četla fórum tak bys nemusela mít problémy s kartou ted.

Anna515151

Příspěvekod Anna515151 » Ne 12. Říj 2014, 20:54

To je pravda. Problém je v tom, že tady chodím hrát hru a ne si pročítat diskuze. Na forum jdu jen tehdy mám - li nějaký problém a nebo potřebuji nějakou informaci.

Vrátit se na “Ohlášení chyb”